ferizaj-online
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
ferizaj-online

Mirė se vini nė forumin ferizaj-online
 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

 

 NJĖ VARG PĖR TY

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Shaban cakoli

Shaban cakoli

Numri i postimeve : 216
Registration date : 05/05/2013

NJĖ VARG PĖR TY Empty
MesazhTitulli: NJĖ VARG PĖR TY   NJĖ VARG PĖR TY Icon_minitimeMon May 27, 2013 9:41 am

NJĖ VARG PĖR TY Myrvete-Osmani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shaban cakoli

Shaban cakoli

Numri i postimeve : 216
Registration date : 05/05/2013

NJĖ VARG PĖR TY Empty
MesazhTitulli: Re: NJĖ VARG PĖR TY   NJĖ VARG PĖR TY Icon_minitimeMon May 27, 2013 9:48 am

Njė varg pėr ty

Dua ta shkruaj
njė varg pėr ty
unė

Ah unė
qė nuk di tė fshihem
pas imazhesh

Kam vetėm njė fytyrė
dhe ty n’zemrėn time
tė ndryrė

Pėrballė mė ke
tė zhveshur
lakuriq si dielli

Kėsaj nate sterrė
dua ta shkruaj njė varg
pėrbrenda shpirtit
pėr ty

S’kam frikė
madje as vdekjen
s’e kam parė
kur fshihej pas krahėve
si imazhi yt
i mistershėm

Pėr ēudi
ėshtė herė e parė
qė nuk tė njoh
dhe nuk kam frikė
pos verbimit

Nėse nuk shkruaj
nėse nuk t’shoh ty


Ndodh

Ndodh ndonjėherė
tė ndihem hije
ta prek trupin
mos ta ndiej
si nėpėr ėndrra ec
mbi dete e mbi qiej

Ndodh ndonjėherė
tė shoh silueta njerėzish
e mos t’i njoh fytyrat e tyre
e i kam afėr
mund t’i prek
e mos t’i ndiej

Ndodh
ndonjėherė
ndodh

Myrvete Osmani
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
NJĖ VARG PĖR TY
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ferizaj-online :: Pėr ne- ferizaj-online :: Letėrsia shqiptare :: Kėndi letrar-
Kėrce tek: