ferizaj-online

Mirė se vini nė forumin ferizaj-online
 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share
 

 poezi nga Fan Noli

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 123
Registration date : 06/07/2007

poezi nga Fan Noli Empty
MesazhTitulli: poezi nga Fan Noli   poezi nga Fan Noli Icon_minitimeWed Jul 18, 2007 2:33 pm

NOLI

Kryqezimi

Po troket ēekani
Po kėrcet mejdani,
Dor' e kėmb' i ēpon,
Krishtin kryqėson.

Me tėrbim goditin
Me gjėmim e ngjitin
Turma ulėrin
Nėna blegėrin.

Ēdo peronė plagė
Pėrvėlon si flagė
Ēurka gjak buron
Fryhet dhe pikon.

Kryqet ngulen, shtisen,
Tallen, qesėndisen;
Sipėr Kryqe tre,
Tri Mari pėr-dhe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ferizaj-online.albanianforum.net
 
poezi nga Fan Noli
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ferizaj-online :: Pėr ne- ferizaj-online :: Letėrsia shqiptare :: Kėndi letrar-
Kėrce tek: