ferizaj-online

Mirė se vini nė forumin ferizaj-online
 
ForumForum  PortalliPortalli  GalleryGallery  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimi  

Share
 

 poezi nga XHEVAHIR SPAHIU

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 123
Registration date : 06/07/2007

poezi nga XHEVAHIR SPAHIU Empty
MesazhTitulli: poezi nga XHEVAHIR SPAHIU   poezi nga XHEVAHIR SPAHIU Icon_minitimeWed Jul 18, 2007 2:13 pm

XHEVAHIR SPAHIU

Nata e Vitit tė Ri

O zemra ime, o vetmi,
tė pimė sonte, gjithsesi.
Njė mall, njė dhembje dhemb atje
ku jemi dhe nuk jemi ne.
pas muresh kokė mė kokė kurthojnė
harrimin e harrimit tonė.
Po qoftė nė Dajt a Monparnas
njė shishe vere tė ndjek pas.
Sa vlen njė gllenjkė e saj nuk vlen
as fama, as froni qė shkėlqen.
E tha s'e tha Omar Khajami,
stacioni i fundit: Varri i Bamit.
O zemra ime, o vetmi
Te pime sone, gjithesesi..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://ferizaj-online.albanianforum.net
 
poezi nga XHEVAHIR SPAHIU
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ferizaj-online :: Pėr ne- ferizaj-online :: Letėrsia shqiptare :: Kėndi letrar-
Kėrce tek: