ferizaj-online

Mirė se vini nė forumin ferizaj-online
 
ForumForum  PortalliPortalli  CalendarCalendar  GalleryGallery  PytėsoriPytėsori  KėrkoKėrko  RegjistrohuRegjistrohu  Lista AnėtarėveLista Anėtarėve  Grupet e AnėtarėveGrupet e Anėtarėve  identifikimi  

Share | 
 

 Konvertimi ne NTSF pa ndonje program specifik.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin


Numri i postimeve : 123
Registration date : 06/07/2007

MesazhTitulli: Konvertimi ne NTSF pa ndonje program specifik.   Tue Jul 10, 2007 8:32 am

Shume vete per konvertimin ne NTSF kerkojne programe qe te
mundesojne kete gje ose formatojne kompjuterin.

Nje menyre teper e thjeshte eshte me ane te sistemit duke ndjekur keto hapa:

1. Kliko START pastaj RUN.
2. Shkruaj CMD pastaj OK
3. Do te shfaqet dritarja e Dosit shkruaj ne te "CONVERT D: /FS:NTFS duke menduar se "D" eshte pjesa qe ti deshiron te konvertosh ne NTSF.
4. Ne rast se deshirojme te konvertojme particionin "C" qe ndodhet dhe sistemi ndjekim te njejten procedure CONVERT C: /FS:NTFS . Pasi ta konfirmojme me enter sistemi na pyet nese jemi te sigurt per Konvertimin atehere i pergjigjemi me "Y". Kompjuteri duhet te ristartohet per mundesimin e konvertimin .

Kjo menyre eshte provuar ne Windows XP dhe Windows 2003. ndersa per Windows 2000 nuk e kam provue
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://ferizaj-online.albanianforum.net
 
Konvertimi ne NTSF pa ndonje program specifik.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
ferizaj-online :: Lojra :: Programe-
Kėrce tek: